Veckans träning med Svante Adelin

Hej Golfare,

Hösten är här och jag har redan börjat tänka på vinterträningen. Det blir fysträning, mycket träning med kroppsvikt och vibrations träning i vinter. Jag ska också jobba lite med Overspeed Training för att kanske öka svinghastighet eller framför allt att inte tappa något över vintern.

Svingen kommer jag träna på Ruff i Upplands Väsby där finns jag även tillgänglig för privatlektioner och gruppträning under vintern.

Jag har gjort min sista dag på Vallentuna men finns redan nu i helgen tillgänglig på Ruff för lektioner. Så passa på att träna i Trackman med riktiga bollar. Boka på telefon 070 930 13 10.

Träningspasset 2022
Ingen gruppträning i veckan men i oktober kör vi fyra pass på Ruff Upplands Väsby.
Torsdag 13 oktober, 18-19
Lördag 15 oktober,  13-14
Torsdag 20 oktober, 18-19
Lördag 22 oktober, 13-14

Juniorträning
Det blir inga fler pass på Vallentuna men vi kör avslutning för Vallentunas juniorer på Ruff i Upplands Väsby .

Här nedan ser ni tiderna för juniorer på Ruff Upplands Väsby
Tisdag 11 oktober 16.55-17-55 för er som tränat tisdagar.
Onsdag 12 oktober 16.55-17.55 första gruppen på onsdagar.
Onsdag 12 oktober 17.55-18.55 andra gruppen på onsdagar.

Svante Adelin
PGA Professional
070 930 13 10
svante@adelingolf.com

By Svante Adelin

PGA Professional PGA of Sweden

%d bloggers like this: